Besøgende

Åbne besøgstal for en uafhængig XPENG-vidensbase.

Aktive lige nu: 14

Spring til: Nøgletal · Tendens · Hvorfra · Mest besøgte sider · Søgeord · Kanaler

xpeng.guru er et uafhængigt opslagsværk skabt til XPENG-ejere og elbil-interesserede. Sitet drives indtil videre uden annoncer, kommercielle sponsorater eller betalingsmure.

Ligesom guiderne og de øvrige informationer herinde er åbne for alle, deler vi også vores besøgstal. Her kan du følge med i, hvor mange der læser med, hvilke lande de besøger sitet fra, og hvilke emner der optager XPENG-fællesskabet mest lige nu.

Finder du sitet eller en guide nyttig? Gem et bogmærke til næste gang, du har et spørgsmål om bilen - og del det meget gerne med andre XPENG-interesserede, i din lokale klub, Facebook-gruppe eller dit elbil-community. Der er stadig mange idéer på tegnebrættet, og der kommer løbende nyt indhold til.

Nøgletal

Seneste 7 dageSeneste 28 dageSiden v2-lancering (22. juli 2026)
12.59837.67975.426
21.56166.534132.074
3.76710.23922.654
3.280 (87,1%)9.437 (92,2%)22.654 (100,0%)
487 (12,9%)802 (7,8%)0 (0,0%)
5.18814.53733.215
8.26125.61562.293
5.11615.64431.714
126.298403.056775.070
4,1%3,9%4,1%
6,25,96,0

Seneste 7 dage

Nye · Tilbagevendende

Seneste 28 dage

Nye · Tilbagevendende

Siden v2-lancering (22. juli 2026)

Nye · Tilbagevendende

Trafik (alle, uden cookies), seneste 28 dage

BesøgSidevisninger

Trafik (med samtykke), seneste 28 dage

BrugereSidevisninger

Google-klik, seneste 28 dage

Søgeklik

* 10. september 2026, 11. september 2026, 5. oktober 2026: delvist estimeret efter et udfald i målingen.

Hvorfra

Verden

Amerika

Europa

Mellemøsten og Afrika

Asien og Oceanien

Brugere:
Danmark2.596
Norge1.064
Tyskland621
Storbritannien486
Frankrig469
Belgien388
Nederlandene356
Sverige261
Australien247
Spanien239
Østrig196
Finland164

Klik på kortet eller et land for detaljer.

Mest besøgte sider

SideENDAI alt
XPENG G9L5.2171.0866.303
Sammenlign modeller1.8545282.382
XPENG G9 forskelle1.5187522.270
XPENG GX1.0462591.305
Forside9442981.242
XOS 5.9.58951091.004
XPENG L03688307995
Dashcam500394894
XPENG L05382434816
History6010601
XOS versioner44869517
XCOMBO27499373

Søgeord

SøgeordKlikVisningerCTRPosition
xpeng g9l2.65255.5244,8%6,7
xpeng guru58073578,9%1,0
xpeng gx50553.0451,0%5,9
g9l4166.4816,4%5,7
xpeng l053894.9267,9%5,3
xpeng g9l europe15168422,1%2,2
g9l xpeng1373.2624,2%6,6
xpeng g9l 6 seater8551816,4%2,7
xpeng lo58179210,2%5,3
xpeng g9 l801.1497,0%6,6
xpeng g9l 7 seater8047316,9%2,5
xpeng g9l price791.4445,5%3,0

Kanaler

KanalBesøg
Organisk søgning10.587
Direkte1.829
Organisk sociale medier1.279
AI Assistant210
Henvisning194
Ikke tildelt49
Organisk video2

Kilder

  • Google Analytics 4, bag samtykke til statistik-cookies.
  • Burst Statistics på sitets egen server: Besøg og Sidevisninger (alle, uden cookies). Data fra 22. juli 2026; 10.-11. september og 5. oktober 2026 er delvist estimeret.
  • Aktive lige nu: det højeste af Burst (seneste 10 minutter) og Google Analytics (seneste 30 minutter).
  • Google Search Console, URL-prefix https://xpeng.guru/ (kun trafik på denne host).
  • Snapshot bygget 9. oktober 2026.