Besøgende

Åbne besøgstal for en uafhængig XPENG-vidensbase.

Aktive lige nu: 62

Spring til: Nøgletal · Tendens · Hvorfra · Mest besøgte sider · Søgeord · Kanaler

xpeng.guru er et uafhængigt opslagsværk skabt til XPENG-ejere og elbil-interesserede. Sitet drives indtil videre uden annoncer, kommercielle sponsorater eller betalingsmure.

Ligesom guiderne og de øvrige informationer herinde er åbne for alle, deler vi også vores besøgstal. Her kan du følge med i, hvor mange der læser med, hvilke lande de besøger sitet fra, og hvilke emner der optager XPENG-fællesskabet mest lige nu.

Finder du sitet eller en guide nyttig? Gem et bogmærke til næste gang, du har et spørgsmål om bilen - og del det meget gerne med andre XPENG-interesserede, i din lokale klub, Facebook-gruppe eller dit elbil-community. Der er stadig mange idéer på tegnebrættet, og der kommer løbende nyt indhold til.

Nøgletal

Seneste 7 dageSeneste 28 dageSiden v2-lancering (22. juli 2026)
19.26151.383102.995
32.26788.485178.551
5.41013.10429.324
4.621 (85,4%)12.243 (93,4%)29.180 (99,5%)
789 (14,6%)861 (6,6%)144 (0,5%)
7.55819.50643.734
11.82532.77679.298
8.92122.14244.127
161.058493.5041.029.603
5,5%4,5%4,3%
6,16,16,1

Seneste 7 dage

Nye · Tilbagevendende

Seneste 28 dage

Nye · Tilbagevendende

Siden v2-lancering (22. juli 2026)

Nye · Tilbagevendende

Trafik (alle, uden cookies), seneste 28 dage

BesøgSidevisninger

Trafik (med samtykke), seneste 28 dage

BrugereSidevisninger

Google-klik, seneste 28 dage

Søgeklik

* 5. oktober 2026: delvist estimeret efter et udfald i målingen.

Hvorfra

Verden

Amerika

Europa

Mellemøsten og Afrika

Asien og Oceanien

Brugere:
Danmark3.644
Norge1.261
Tyskland941
Storbritannien594
Frankrig567
Belgien495
Nederlandene493
Sverige374
Østrig336
Australien334
Portugal291
Spanien268

Klik på kortet eller et land for detaljer.

Mest besøgte sider

SideENDAI alt
XPENG G9L6.7681.1407.908
XPENG L052.7291.8364.565
Sammenlign modeller1.6806152.295
XPENG G9 forskelle1.3557412.096
Forside1.3094121.721
XOS 5.9.51.0244971.521
XPENG GX8802551.135
XPENG L036643461.010
Roadmap for din XPENG506273779
Dashcam500255755
XOS versioner5530553
Brugermanualer og dokumentation304168472

Søgeord

SøgeordKlikVisningerCTRPosition
xpeng g9l2.57983.6763,1%7,1
xpeng l051.63812.71712,9%6,0
xpeng mona l058167.40211,0%4,5
xpeng guru7961.01978,1%1,0
g9l41310.1594,1%6,4
xpeng gx38542.0400,9%6,2
xpeng lo53641.97018,5%4,6
mona l052791.59117,5%3,9
xpeng g9l price1963.8175,1%3,7
l051731.8019,6%4,2
xpeng g9l europe16291317,7%3,2
g9l xpeng1284.2263,0%6,9

Kanaler

KanalBesøg
Organisk søgning15.425
Direkte2.382
Organisk sociale medier1.631
AI Assistant255
Henvisning195
Ikke tildelt46
Organisk video2

Kilder

  • Google Analytics 4, bag samtykke til statistik-cookies.
  • Burst Statistics på sitets egen server: Besøg og Sidevisninger (alle, uden cookies). Data fra 22. juli 2026; 10.-11. september og 5. oktober 2026 er delvist estimeret.
  • Aktive lige nu: det højeste af Burst (seneste 10 minutter) og Google Analytics (seneste 30 minutter).
  • Google Search Console, URL-prefix https://xpeng.guru/ (kun trafik på denne host).
  • Snapshot bygget 21. oktober 2026.